Střešní krytiny

Vzhledem k tomu, že naše firma vznikla v roce 2001 se specializací se na realizaci šikmých střech a zajišťujeme především tesařské, klempířské a pokrývačské práce, naše zkušenosti s pokládkou střešních krytin jsou opravdu rozsáhlé.

Neváhejte a navštivte naše internetové stránky      www.STŘECHYKUČERA.cz

STŘECHY KUČERA

Spolupracujeme především s těmito výrobci střešních krytin.

Možnosti zastřešení

1) pergoly bez zastřešení

Jednou z variant je pergolu nechat bez zastřešení. Mnoho zákazníků nechává porůst pergoly různými popínavými rostlinami, které vytvoří pod pergolou příjemný stín k odpočinku.

2) polykarbonát

Jde o ploché (rovné) komůrkové desky vyrobené z nerozbitného POLYKARBONÁTU s jednostranným UV filtrem.

MARLON ST Longlife - komůrkové (dutinkové) polykarbonátové desky. Vyrábí se v několika typech s různým počtem stěn, resp. s různým počtem komůrek, od dvoustěnných desek (jedna vnitřní komůrka) až po desky sedmistěnné (šest vnitřních komůrek).

Běžně dostupné jsou síly desek:Zastřešení polykarbonátem.

  • 4mm (dvoustěnná),
  • 6mm (dvoustěnná)
  • 8mm (dvoustěnná)
  • 10mm (čtyřstěnná)
  • 16mm (pětistěnná)
  • 25mm (pětistěnná)
  • 32mm (sedmistěnná)
  • 35mm (sedmistěnná)

Dodávané zabarvení jsou tři – úplně čirá deska, opálová (mléčně bíle zabarvená) nebo bronzová kouřově hnědá barva. Desky Marlon ST Longlife jsou ideální pro ploché zastřešení pergol a zahradních přístřešků, zastřešení zastávek MHD, apod. Polykarbonátové desky Marlon ST Longlife vykazují perfektní mechanické vlastnosti, takže jsou odolné vůči krupobití i ostatním vlivům normálního počasí.

3) palubkový záklop – podkladní pás – bitumenový šindel

Jednou z nejčastějších variant je kombinace palubkového záklopu s pokládkou bitumenového šindele (bonský šindel,kanadský šindel). Při zpracování cenových nabídek vždy počítáme se silnějším profilem palubek min. 20 mm, tak aby šindel mohl být přichycen dostatečně dlouhým spojovacím materiálem a plnil správnou funkci.

Používáme kvalitní bitumenový šindel IKO. Důležitý je podkladní pás, který v případě drobného vzlínání vody odvádí vodu zpět na okapnici a odkapává z dřevostavby.

Na výběr Vám dáváme z těchto barevných variant:

4) palubkový záklop – difúzní folie – betonová či pálená krytina

V případě, že máte zájem o dřevostavbu v kombinaci s betonovou či pálenou krytinou, je nutno na toto upozornit předem, abychom nadefinovali odpovídající profil sloupků (min. 12 x 12 cm) a celá konstrukce byla staticky nosná oproti nahodilému zatížení. Sníh v kombinaci s betonovou krytinou vytváří veliké zatížení na konstrukci.

Betonová krytina působí na pergolách, altánech, zahradních domkách apod. velice vkusně a dodává dřevostavbě ojedinělý ráz a pocit masivnosti.

5) palubkový záklop – difúzní folie – plechová krytina

Pokud máte například na rodinném domě plechovou krytinu, můžeme sladit pergolu či altán s tímto druhem krytiny. V případě plechových krytin pracujeme nejčastěji s výrobky od firmy LINDAB, která na trhu působí nejdéle a produkty patří mezi nejkvalitnější.

DŘEVOSTAVBY KUČERA s.r.o.
Plynárenská 7/8
České Budějovice
370 06

Po - Pá 8:00 - 16:00
email: info@pergolykucera.cz

Můžete také vyplnit náš kontaktní formulář

Veškeré dřevěné konstrukce vyrábíme na CNC obráběcím centru. Pracujeme nejčastěji s KVH, DUO a BSH lepenými hranoly. Naprostá přesnost spojů, možnost různého způsobu čepování a spojů. Samozřejmostí je zpracování návrhu tesařské konstrukce ve 3D zobrazení.
.